English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
11.08.2022 Perşembe  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Antalyalılar Saklıkent'te Kar Keyfi Yaşıyor <<< Geri Dön  
 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sömestr tatili ile birlikte kış turizmi merkezlerinden Saklıkent Kayak Merkezi’ne başlattığı toplu taşıma seferleri büyük ilgi görüyor. Antalyalılar, 2 bin 400 rakımlı Saklıkent’e çıkarak, kar keyfi yaşıyor.

Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin ve ailelerin sömestr tatilinde kar keyfini doyasıya yaşaması için Antalya’nın kış turizmi merkezi Saklıkent Kayak Merkezi’ne 500 No'lu otobüsle toplu taşıma başlattı. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı tarafından her gün düzenlenen seferlerle Saklıkent’e ulaşan Antalyalılar, tatilde kar keyfi yaşıyor. Birçok vatandaş, toplu taşıma seferleri sayesinde Saklıkent’e ilk kez çıktıklarını söyledi.

İLK KEZ KARTOPU OYNADIM

Hayatında ilk kez kartopu oynadığını ifade eden 9 yaşındaki Zamira Kazakova, “Saklıkent’e de ilk defa geldim. Kartopu oynadım. Kızakla kaydım, kardan adam yaptım. Çok eğlenceliydi” dedi. Anne Mehriban Kazakova da “Kızım ilk defa kar gördüğü için çok heyecanlıydı. Kendi aracımız olmadığı için Saklıkent’e gelemiyorduk. Bugün Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs seferiyle geldik. Çok güzel bir tatil anımız oldu. Teşekkür ederiz” diye konuştu.

ÇOCUKLARIN KAR KEYFİ

Antalya’da yaşayan Zeynep Yiğit ise çocuklarını yarıyıl tatili hediyesi olarak Saklıkent’e getirdiğini söyleyerek, “Çocuklarım da tatilde kar görmek için çok heves etmişlerdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi sayesinde bu yıl ilk kez çocukları karla buluşturduk. Çok mutlu oldular” dedi.

BU FIRSATI KAÇIRMADIK

Üniversite öğrencisi Can Yılmaz Saklıkent’e hep gelmek istediğini ama aracı olmadığı için bugüne kadar gelemediğini söyleyerek, “Saklıkent’e sefer olduğunu öğrenince arkadaşlarımla bu fırsatı kaçırmadık. İlk defa geldim. Çok eğlenceli bir gündü. Kızakla kaydık. Bu fırsatı sağladığı için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

BU İMKANI İLK KEZ ANTALYA’DA GÖRDÜM

İlk kez Saklıkent’e gelen Ekin Damgacı da “Daha önce Türkiye’deki farklı kayak merkezlerine de gittim. Ama bir Büyükşehir Belediyesi’nin bir kayak merkezine ulaşım sağladığını ilk kez gördüm. Konforlu ve güvenli şekilde geldik ve dönüyoruz”  diye konuştu.

KONFORLU YOLCULUK

Saklıkent Kayak Merkezine arkadaşlarıyla birlikte gelen Gizem Özdemir, “Kendi aracımızla gelirken karlı yolda zorlanıyorduk. Büyükşehir Belediyesi Saklıkent’e servis düzenlemiş gayet konforlu ve güvenli şekilde geldik” dedi.   

HER GÜN ULAŞIM

Kent merkezine 50 kilometre uzaklıkta bulunan ulaşım imkanlarının zor olduğu Saklıkent Kayak Merkezi'ne vatandaşların toplu taşıma ile kolay ulaşımını sağlanıyor.

500 No'lu hat haftanın 7 günü sabah saat 08.30 otogar depolamadan çıkış yapıp, öğleden sonra 15.30’da Saklıkent’ten dönüşe geçiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi